Rady jak mít boty stále jako nové

Základem ošetření obuvi je kvalitní impregnace, a to ještě před prvním nošením. První funkcí impregnace je zabránit pronikání vlhkosti do obuvi.

Obuv před prvním použití naimpregnujte alespoň ve třech tenkých vrstvách. Impregnaci nastříkejte na botu ideálně ze vzdálenosti 30 cm a další provádějte v závislosti na počasí a intenzitě nošení obuvi.

Hladká useň je nejčastěji používaným a také nejoblíbenějším materiálem. Před prvním použitím je potřeba takovou obuv nakrémovat, a to nejlépe voskem. Tekutý vosk totiž prodlužuje životnost kůže a leští povrch boty. Nečistot je zbavíte šetrným zacházením s kartáčem či měkkým hadříkem.

Lakovaná kůže - lesklý povrch je velmi náchylný na okolní vlivy. Lakovanou kůži zbavíte nečistot za sucha či mokra, a to jemným hadříkem. Pro další péči jsou určeny spreje speciálně určené na lakovanou useň, či speciální krémy. Vyleštěte hladkým hadříkem.

Semišová obuv - veškeré nečistoty a špína se odstraňují kartáčem nebo speciální kostkou, impregnuje se přípravky ve sprejích. Na semišovou obuv se nepoužívají oleje ani krémy.

Textilní ani jinou obuv zásadně se nedoporučuje prát v pračce.
Obuv z textilu ošetřujte od nečistot za vlhka, na čištění jiných nečistot použijte speciální čistič na textil a stejným speciálním přípravkem obuv i impregnujte.

Syntetické materiály stačí naimpregnovat běžným impregnačním sprejem, případné nečistoty otřít vlhkým hadříkem.

SPRÁVNOU PÉČÍ PRODLOUŽÍTE ŽIVOT SVÉ OBUVI

www.modni-poradna.cz

 

Foto zdroj: Pinterest

Poslední články

22/8/2021
Představujeme českou značku prémiových kabelek Patrick Poppet

Kabelka Poppetka jako módní doplněk 

Vlastně přesněji řečeno poppetek, dle sloganu značky „Neděláme kabelky, tvoříme poppetky“, za kterou stojí Lucie Kalousová. Ta svůj brand začala budovat v roce 2017. Po zdlouhavém procesu vývoje prototypů a ladění těch nejmenších detailů spatřila na podzim 2019 světlo módního světa první kolekce s názvem Black Diamond Collection ...

19/2/2019
Zemřel legendární německý návrhář Karl Lagerfeld

Kreativní ředitel módního domu Chanel Karl Lagerfeld zemřel v noci na 19. února po těžké nemoci ve svých 85 letech, informovala francouzská média. Excentrického módního návrháře dlouhodobě sužovaly zdravotní problémy.

31/1/2019
Barvou roku 2019 je korálová

Nebojte se ji zařadit do svého šatníku...

31/1/2019
Irský řetězec s oblečením Primark vstupuje do Česka

Na český trh po letech zvažování a vyjednávání vstupuje irská oděvní značka Primark. Řetězec s cenově dostupnou módou oznámil, že podepsal nájemní smlouvu pro svůj první obchod v centru Prahy v Květinovém domě na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Dokončen má být do května 2020

10/12/2018
RADY & INSPIRACE jak zazářit na plese

Ples je příležitost obléct si krásné šaty, zajít si k holiči, nalíčit se, vytáhnout společenskou obuv z botníku a zvolit výraznější šperky.